„W KRAINIE CZAROWNICY I ŚMIERDZĄCEJ WODY” – WYCIECZKA KLASY I SP

Podsumowaniem realizowanego przez klasę I SP programu „Mały mistrz” była wyprawa pod nazwą „W krainie Czarownicy i śmierdzącej wody”. W słoneczny wtorkowy poranek uczniowie wraz z wychowawczynią Marią Szarota i przewodnikiem beskidzkim Markiem Nowakowskim wyruszyli busikiem w stronę Ciężkowic. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Suchej Góry – Polichty. Na trasie dowiedzieliśmy się o właściwościach znajdujących się tutaj źródeł wód siarczkowych – „śmierdzących” naprawdę! Przeszliśmy piękną ścieżką ekologiczną aż do schroniska, gdzie po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w odwiedziny do Czarownicy w Ciężkowicach. Było cudnie – odznaka turysty zdobyta!  Jesienią planujemy zaprosić rodziców na spacer po Skamieniałym Mieście.

The gallery was not found!

Autor wpisu: anetcom