POŁYKAJĄ I POLECAJĄ KSIĄŻKI!

Uczniowie klasy II SP w bieżącym roku szkolnym kontynuują projekt rozpoczęty w klasie I pod nazwą „Klub połykaczy książek”. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu lub wysłuchaniu książki czytanej przez rodziców wpisują do „ Zeszycika-pamiętnika” autora i tytuł przeczytanej pozycji oraz wykonują własną ilustrację. Na zdjęciach prezentują swoje „zeszyciki – pamiętniki”.

Od października 2016 r. uczniowie rozpoczęli drugi projekt pod nazwą „Przeczytaj tę książkę – polecam!”. Chętny uczeń przygotowuje odczyt ciekawego fragmentu na lekcji, zachęcającego do przeczytania prezentowanej pozycji. W zeszycie lekcyjnym zapisujemy tytuł i autora książki oraz imię ucznia prezentującego ją pięknym, głośnym czytaniem na forum klasy.