WERONIKA KUŻAWA Z TYTUŁEM LAUREATA!

Weronika Kużawa, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 4 Przydonicy zdobyła tytuł laureata w IV Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto”. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Sukces uczennicy jest ogromny, bowiem z roku na rok do konkursu przystępuje coraz więcej szkół. W tegorocznej edycji  z dyktandem mierzyło się już kilkanaście tysięcy gimnazjalistów!  Po etapie szkolnym komisja konkursowa zweryfikowała najlepsze prace i zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 86 uczniów. Wielkim sukcesem było znaleźć się w tym gronie młodych ludzi, którzy potrafią pisać niemal bezbłędnie niezwykle trudne ortograficznie i interpunkcyjnie teksty. Weronika sądziła, że tu skończy się jej przygoda z pisaniem dyktand historycznych. Etap wojewódzki odbył się w Krakowie w budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego. Dyktowany tekst był  – jak przystało na finał – bardzo trudny i dotyczył sylwetki i twórczości Andrzeja Wajdy.  Tytuł laureata mogło zdobyć 20 uczniów z najwyższą  sumą punktów. Nazwisko Weroniki znalazło się na ogłoszonej 8 listopada liście laureatów, co napawa dumą i ją, i jej opiekunkę – panią Annę  Majoch, razem  z  którą wezmą udział w uroczystej gali wręczenia dyplomów i nagród, która odbędzie się w Krakowie 18 listopada w siedzibie Radia Kraków.