PRZYDONICA DRUGĄ DRUŻYNĄ POWIATU!!!!!

Ogromnym sukcesem naszej żeńskiej drużyny zakończyły się dzisiejsze Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym.

Tenisa stołowego ciąg dalszy. W dniu dzisiejszym w ZS w Gródku nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym.

20161117_100423

Awans na imprezę tej rangi uzyskała nasza drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Mlyczyńska, Magdalena Zyzak oraz Joanna Pancerz.  Do turnieju przystąpiło 6 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach międzygminnych. Nasz zespół w pierwszej rundzie trafił na drużynę z Chełmca, z którą wygrał 3:0.

20161117_102541

Ta wygrana dała nam awans do półfinału, w którym to czekał już bardzo dobry zespół z Zagorzyna. Po świetnym meczu w wykonaniu naszych dziewcząt, wygrywamy 3:1 i awansujemy do finału. Jak się później okazało, finał był powtórką z poprzednich eliminacji, w których to również musieliśmy rywalizować z Gospodarzem turnieju, drużyną z Gródka nad Dunajcem. Niestety po raz kolejny rywal okazał się lepszy, jednak trzeci już pojedynek między tymi zespołami w ostatnim czasie, okazał się najtrudniejszy dla późniejszego Mistrza Powiatu. Nasza drużyna postawiła naprawdę wysoko poprzeczkę głównemu faworytowi do wygranej, jednak końcowy wynik brzmiał 0:3. Okazja do rewanżu już za tydzień na eliminacjach wojewódzkich.

20161117_132344

Po finale, przyszedł czas na walkę o drugie miejsce premiowane awansem do eliminacji wojewódzkich, z drużyna z Brzeznej, która po 5-cio setowym meczu pokonała zespół z Łącka.  Po pierwszych dwóch singlach, nasze dziewczęta wygrały swoje pojedynki i wynik brzmiał 2:0 dla Przydonicy. Do  końcowej wygranej brakowało jeszcze jednego wygranego meczu. Kiedy wydawało się że pojedynek deblowy zakończy rywalizację, zespół z Brzeznej pokazał charakter i zwyciężył 3:2, doprowadzając do stanu 2:1.

20161117_154518

O wszystkim decydowały single. Dominika Mlyczyńska pokonała swoją przeciwniczkę 3:0 i dalszy pojedynek Magdy Zyzak, która prowadziła 2:0 nie miał już znaczenia. Pokonujemy przeciwnika i zdobywamy srebro oraz tytuł Wicemistrzyń Powiatu Nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym!!

Bardzo serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu, oraz życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które już za tydzień odbędą się w jakże szczęśliwej hali sportowej w Gródku nad Dunajcem.

galeria…

sprawozdanie-druz-tenis-dz-i-ch-gimnajza

 więcej…