TURNIEJ GIER I ZABAW MAŁY MISTRZ

W dniu dzisiejszym w ZS w Podolu Górowej odbył się Turniej Gier i Zabaw Małego Mistrza.

Po raz pierwszy w naszej Gminie odbył się Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych, w ramach programu Mały Mistrz, w którym to nasza Gmina bierze udział od ponad roku.

20161118_111000

 

Do rywalizacji przystąpiły dzieci z dwóch Szkół Podstawowych- z Podola Górowej oraz z Przydonicy. Każda klasa składająca się z 3 chłopców i 3 dziewczynek, miała do wykonania po 5 konkurencji o różnym stopniu trudności. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami przygotowywały się do tych zwodów od dłuższego czasu, to też każda konkurencja stała na bardzo wysokim poziomie, oraz niosła za sobą wiele pozytywnych emocji.

20161118_102256

Jak na przyszłych Mistrzów przystało, wszyscy bardzo poważnie podeszli do sportowej rywalizacji, a losy wygranej ważyły się do samego końca.  Tego dnia najważniejsza jednak była dobra zabawa oraz fakt, iż sport, jak i rywalizacja w duchu fair play, mogą nieść za sobą tak wiele pozytywnych emocji, które pozostaną u Dzieci na bardzo długo.

20161118_100430

Jak to na turniejach bywa, trzeba było wyłonić zwycięzców. W kategorii klas pierwszych i trzecich zwyciężyła drużyna z Podola, natomiast w klasach drugich tryumfował zespół z Przydonicy, który będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim. 

Klasa 1: Amelia Baziak, Katarzyna Biernacka, Mateusz Jasiński, Szymon Małek, Kacper Matusik, Katarzyna Basta, Dominik Zięcina.

Nauczyciel: Jolanta Ziółkowska

20161118_090515

 

Klasa 2: Maria Basta, Wiktor Fyda, Gabriela Janisz, Karolina Jasińska, Wojciech Mlyczyński, Justyna Zając, Jakub Zyzak, Szymon Zyzak.

Nauczyciel: Maria Szarota

20161118_094506

Klasa 3: Karol Fedko, Mateusz Mlyczyński, Zuzanna Mlyczyńska, Mariola Wolak, Magdalena Wójs, Patryk Stelmach, Tomasz Zięba, Magdalena Zyzak.

Nauczyciel: Dorota Migacz.

20161118_103257

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy powodzenia w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 30 listopada (środa) w SP nr 1 w Mszanie Dolnej.

galeria…