WIOSENNY DZIEŃ MATEMATYKI

W dniu wczorajszym przywitaliśmy Wiosne w iście matematycznym stylu.

Obchody Wiosennego Dnia Matematyki, którego organizacji podjęła się grupa projektowa z klasy II gimnazjum w składzie: Agnieszka Zyzak, Justyna Jasińska, Gabriela Fyda, Szymon Zyzak, Damian Sęk i Andrzej Pancerz rozpoczęły się już w poprzednim tygodniu.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w rozmaitych działaniach związanych z matematyką.

W czwartek 32 osoby  sprawdziły swe siły w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur.
W poniedziałek odbył się Turniej Matematyczny „Pieniądze to nie wszystko”, podczas którego umiejętność sprawnego operowania pieniędzmi zaprezentowały nam 4-osobowe zespoły klasowe. W kategorii klas IV-VI SP turniej zwyciężyła drużyna z klasy VI w składzie: Urszula Zyzak, Agata Sadłoń, Amelia Zyzak oraz Julia Małek, natomiast w kategorii klas I-III GIM z liczeniem pieniędzy najlepiej poradziła sobie reprezentacja klasy III gimnazjum: Marzena Bandyk, Magdalena Zyzak, Weronika Kużawa i Dominik Babiarczyk.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się również rozwiązywanie zadań zamieszczanych codziennie na stronie internetowej naszej szkoły. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania to: Agata Sadłoń, Gabriela Cabała, Urszula Zyzak, Magdalena Tabaszewska, Justyna Berdychowska, Marcin Nędza oraz Łukasz Wolak.

Dla młodszych uczniów również przygotowano specjalną atrakcję. Czekała na nich przechadzka po Wielkim Wiosennym Torze Zadań, który pojawił się w dniu wczorajszym na korytarzu naszej szkoły.

Obchody Wiosennego Dnia Matematyki zakończyły się wielkim finałem, podczas którego wszystkie zespoły klasowe zaprezentowały nam przygotowane wcześniej plakaty oraz hasła promujące pierwszy dzień wiosny. Miało również miejsce podsumowanie wszystkich wcześniejszych konkurencji oraz nagrodzenie zwycięzców.

Grupie projektowej gratulujemy organizacji a pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy
za aktywny udział w obchodach Pierwszego Wiosennego Dnia Matematyki w naszej szkole!