WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ

We worek 23 maja przedszkolaki z klasy 0 „A” wybrały się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Dzieci miały okazję zapoznać się z narzędziami i specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym w akcjach ratowniczych. Zresztą sami próbowali swoich sił w posługiwaniu się nim  Główną atrakcją była wizyta w sali edukacyjnej „Bezpieczny Dom – Ognik”, w której dzieci zdobyły wiedzę na temat przyczyn powstawania pożaru w domu, miały okazję wykonać autentyczny telefon alarmowy, poczuły „na własnej skórze” efekt zadymionego pomieszczenia, przymierzyły strój strażacki, itp.

Dzieciaki wróciły zadowolone, a co najważniejsze bogatsze w wiedzę na temat bezpieczeństwa, właściwego zachowania się podczas pożaru, co jest bardzo ważne w codziennym życiu. A zawdzięczamy to Strażakom, którzy profesjonalnie zapoznali dzieci z tą wiedzą
Bardzo dziękuję pani Małgorzacie Salamon za pomoc w opiece

D. Maciaś