„NIE DLA SMOGU”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „NIE dla smogu!”

Firma Librus przygotowała kampanię społeczną, której celem jest budowanie świadomości na temat obecnego stanu powietrza w Polsce, zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie smog oraz szukanie sposobów, w jaki każdy mieszkaniec kraju może walczyć z tym problemem.

Największy wpływ na powstawanie smogu ma emisja z gospodarstw domowych, czyli pyły uwalniane w wyniku spalania w domach opału w piecach węglowych i kominkach. Im gorszy opał, tym groźniejsze dla zdrowia efekty. Często z braku wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą smog, wielu ludzi spala w piecu śmieci czy opał złej jakości, trując siebie, swoich bliskich i całe otoczenie.

Dlatego tak wielką rolę w walce o czyste powietrze odgrywa edukacja ekologiczna.

Aby zwiększyć świadomość tego zagrożenia nauczyciele przeprowadzą z uczniami lekcje na temat smogu dostosowane do poszczególnych grup wiekowych (klas 0, I-III, IV-VI, VII oraz gimnazjum)

Źródło: