IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

W środę, 25 kwietnia odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Od kilku lat organizatorami konkursu, którego celem jest poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu kultury i historii krajów anglojęzycznych są nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
W tym roku uczestnicy konkursu rozwiązywali test, w którym znalazły się pytania dotyczące historii, geografii ,kultury, znanych postaci oraz atrakcji turystycznych w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Australii i Nowej Zelandii.
Naszą szkołę godnie reprezentowała Kornelia Cisowska przygotowywana przez Panią Renatę Kantor.

R. Kantor