III GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ MAŁEGO MISTRZA ORTOGRAFII

Ortografia polska nie należy do łatwych i uczniowie ciężko wzdychają, kiedy pani zapowiada kolejne dyktando. Mimo to grupa śmiałków z klas I-III wzięła udział w 3. Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Małego Mistrza Ortografii, który odbył się 10. maja w naszej szkole. Formuła konkursu pozostała taka sama jak w poprzednich edycjach: najpierw dzieci pisały dyktando, następnie rozwiązywały różnego typu ortograficzne łamigłówki. Zakodowane prace sprawdzała Komisja Konkursowa: panie Barbara Sarota oraz Anna Majoch.


W przerwie na pracę Komisji nasze szkolne kółko teatralne ETM wystąpiło dla konkursowiczów z pantomimą pt. „Mały Książę”. Nagrody i dyplomy wspólnie wręczali dyrektor Szkoły Podstawowej w Przydonicy Mirosław Szarota oraz gość specjalny – Wójt gminy Gródek n/D pan Józef Tobiasz. Podziękowania otrzymały także panie, które pomogły dzieciom przygotować się do udziału w konkursie.

 

O atrakcyjne nagrody, dyplomy, poczęstunek dla uczestników i opiekunów oraz przyjazną atmosferę zadbały organizatorki konkursu: panie Maria Szarota, Jolanta Ziółkowska i Magdalena Gach. Gratulujemy szczególnie Ani Peciak z klasy 1 za zajęcia I miejsca w kategorii klas 1 oraz Igorowi Serkowi za zajęcie III miejsca w kat. klas 3.

A oto lista laureatów:

Klasy pierwsze
I m-ce: Anna Peciak
II m-ce: Zuzanna Adameczek
III m-ce: Lena Dumana

Klasy drugie
I m-ce: Wiktor Serafin
II m-ce: Antonina Marchacz
III m-ce: Szymon Matusik

Klasy trzecie
I m-ce: Antoni Tobiasz
II m-ce: Mikołaj Pawłowski
III m-ce: Igor Serek

A. Majoch