DZIEŃ PREZENTACJI PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

14 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Prezentacji Projektów Gimnazjalnych. Koordynatorem Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych jest od wielu lat pani Renata Nosal. Jak co roku poziom prezentowanych wyników pracy zespołowej był bardzo wysoki. Temat przewodni tegorocznych projektów brzmiał: „Jesteś tym, co jesz”. Jako pierwsza efekty swoich działań projektowych przedstawiła grupa pani Barbary Słomki, w skład której weszli: Krzysztof Krzyżak, Gabriela Nędza, Natalia Osmęda, Natalia Zarzycka i Marek Zięcina. Temat projektu „Nakarm swój mózg” dotyczył zdrowego odżywiania. Uczniowie nawiązali współpracę ze stowarzyszeniem Złoty Orkisz, działającym w Przydonicy oraz zorganizowali dla całej społeczności szkolnej prelekcję i poczęstunek składający się ze zdrowych przekąsek i dań. Kolejną grupą opiekowała się pani Anna Banaś. Członkami tej grupy realizującymi temat „ Zdrowe odżywianie” byli: Ihor Bihusiak, Oliwia Małek, Klaudia Pancerz, Jakub Rosiek, Martyna Sadłoń i Michał Zięba. Uczniowie w ramach działań przeprowadzili konkurs z zakresu zdrowego odżywiania oraz stworzyli trójwymiarową piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Podczas Dnia Prezentacji Projektów Gimnazjalnych wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu. Jako ostatnia zabrała głos grupa pani Doroty Migacz, którą tworzyli: Dominik Matusik, Michał Nędza, Mateusz Sęk, Marcin Wójs i Natalia Zarzycka. Uczniowie podczas działań projektowych zorganizowali przerwy śródlekcyjne w poszczególnych klasach oraz aktywne przerwy na korytarzu szkolnym. Wygłosili prelekcje na temat roli aktywności fizycznej i przedstawili zakres ćwiczeń i ich częstotliwość wykonywania w ciągu tygodnia.

Działania grup projektowych przyczyniły się do zwiększenia świadomości wśród uczniów zarówno                   z zakresu odżywiania jak również aktywności fizycznej.