PISALIŚMY DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Kolejny rok z rzędu nasza szkoła zgłosiła swój udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym “Po polsku o historii”. Konkurs pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty organizuje Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja “Zawsze Warto” .

Dyktando w roku szkolnym 2018/2019 odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej, klasy VII- VIII szkoły podstawowej i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie będą rywalizowali w ramach swojego województwa.

Już niedługo poznamy wyniki etapu szkolnego, który przeprowadziły nauczycielki polonistki: Barbara Sarota i Anna Majoch. Przypomnijmy, że dwie edycje wcześniej uczennica naszej szkoły Weronika Kużawa zdobyła tytuł laureata tego konkursu.