WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ

30 października nasi najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyń: p. Alicji Próchnickiej i p. Doroty Maciaś oraz mamy p. Małgorzaty Salamon udali się na wycieczkę do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Wysłuchały krótkiej prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych w domu oraz jak zachować się w czasie pożaru. I w tym miejscu było idealne połączenie teorii z praktyką, ponieważ dzieciaki na własnej skórze poczuły efekt zadymionego pomieszczenia, z którego w odpowiedni sposób miały uciec. Oczywiście wykonały to zadanie celująco 

Ogromne zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej niezwykle odpowiedzialnej pracy strażacy.
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, próbując swoich sił w posługiwaniu się wężem gaśniczym. Nawet p. Dorota poczuła dosłownie „ciężar” pracy strażaków przymierzając pełne umundurowanie 😄
Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, właściwego zachowania się podczas pożaru, co jest bardzo ważne w codziennym życiu.

Wizyta w straży była drugą atrakcją wyjazdu. Wcześniej dzieciaki spędziły 2 godziny w sali zabaw Ufoland  Także dzień bardzo aktywny. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni! 

Bardzo dziękujemy p. Gosi Salamon za opiekę 

D. Maciaś