NIEZWYKLE PORUSZAJĄCA AKADEMIA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

To, co z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowali uczniowie z paniami (D. Maciaś,
A. Próchnicka, D. Szymańska) trudno nazwać akademią. Był to raczej profesjonalny spektakl teatralny – sugestywny, wypełniony muzyką, poruszający emocje, a jednocześnie przywołujący najważniejsze daty, nazwiska i wydarzenia związane z walką Polaków o upragnioną wolność. Publiczność dosłownie zamarła w bezruchu, widząc, jak upersonifikowana Polska została rozszarpana przez zaborców, jak matka nie doczekała powrotu syna, który poszedł z karabinem walczyć o swój kraj. Wielkie brawa należą się wszystkim aktorom, którzy nie tylko perfekcyjnie wyćwiczyli swoje role, ale też włożyli w ich odegranie całe serce. Całość artystyczną dopełniła piękna scenografia.

Po akademii udaliśmy się całą społecznością szkolną na zewnątrz, gdzie przy posadzonym niedawno dębie,nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.