SADZENIE „DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI” W PRZYDONICY

9 listopada 2018r. w ramach uczczenia obchodów 100 – letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości na skwerku przy Szkole Podstawowej w Przydonicy z udziałem całej społeczności szkolnej został posadzony „Dąb Niepodległości”  – drzewo, które jest symbolem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci. Akcja ta nawiązywała do wydarzeń z lat 1918–1928, kiedy to społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby – jako świadectwo odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Posadzony dąb wraz z umieszczoną tabliczką jest dowodem włączenia się naszej szkoły w ważną i podniosłą akcję jaką jest 100-tna rocznica Odzyskania Niepodległości. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Renacie Kantor, która była inicjatorem i koordynatorem tego projektu.