DZIEŃ PRAW DZIECKA

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka.

Dlaczego właśnie w tym dniu? Ponieważ 20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła Konwencję Praw Dziecka, której Inicjatorem była również Polska, co jest uważane za nasz wielki międzynarodowy sukces.
Od momentu wejścia Konwencji o Prawach Dziecka w życie, jest to najważniejszy dokument mówiący o prawach najmłodszych obywateli. Dlatego też dzień ten jest świetną okazją, aby uświadamiać i przypominać o tym, że dzieci mają swoje prawa i należy je respektować. Lecz aby przestrzegać tych praw, w pierwszej kolejności należy je dobrze znać.

Każda klasa w formie plakatu przedstawiła wylosowane wcześniej prawo. Wśród nich znalazły się: prawo do życia, odpoczynku, wychowania w rodzinie, nauki, rozwoju, informacji, tożsamości, godnych warunków życia, wyrażania własnych poglądów, opieki zdrowotnej, wolności od przemocy fizycznej i psychicznej.

Bardzo dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję.