PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ

W bieżącym roku nasza szkoła bierze udział w programie „Bieg Po zdrowie”, który jest skierowany do uczniów klas IV.

„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Zajęcia w ramach programu „Bieg po zdrowie” będą realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które są dostosowane do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów. Program zachęca uczniów do aktywnego udziału w zajęciach, a zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogą stosować w codziennym życiu. Koordynatorem programu jest pani Renata Nosal.