INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 7-8 SP I III GIMNAZJUM

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych!

Jak zapewne Państwo wiedzą, w szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko, funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery, dający uczniom możliwość skorzystania z zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych z profesjonalnym doradcą zawodowym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Ponieważ uczniowie podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia przy wsparciu swoich rodziców i opiekunów, chcielibyśmy zaprosić również Państwa na specjalne warsztaty dla opiekunów, podczas których mowa będzie o tym, jak wybierać szkołę i ścieżkę zawodową dzieci, jak wspierać je w decyzjach.

Realizacja ok. 1,5-godzinnych warsztatów planowana jest dnia 22 marca (piątek) i/lub dnia 23 marca (sobota) w przedziale godzinowym między 10:00 a 13:00, podczas Festiwalu Zawodów. Oprócz udziału w warsztatach będą Państwo mieli możliwość zwiedzić ekspozycję Festiwalu, gdzie na ok. 130 stoiskach prezentowane będą zawody i szkoły z 7 branż: turystyczno-gastronomicznej, budowlanej, usługowej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, medyczno-społecznej oraz służby mundurowe.

Festiwal Zawodów odbywa się w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9 w dniach 21-23 marca 2019. Wstęp na warsztaty dla rodziców/opiekunów jest bezpłatny, podobnie wstęp na Festiwal Zawodów, który jest bezpłatny zarówno dla uczniów, jaki i dla opiekunów oraz dla wszystkich zwiedzających.

Organizacja wydarzenia zależy od liczby chętnych rodziców/opiekunów. Bardzo prosimy Państwa o przekazanie wstępnej informacji, czy byliby Państwo zainteresowani udziałem w tego typu wydarzeniu, a jeśli tak – czy w dzień roboczy czy w sobotę.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Jolanta Ziółkowska