„BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”- POGADANKA

27.02.2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym ze szczególnym zwróceniem uwagi na działanie maszyn i urządzeń rolniczych, które mogą stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci.

Spotkanie było również zachętą do udziału w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” .

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

Zachęcamy do udziału!