OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ – ELIMINACJE

01 marca 2019 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 19 uczniów z terenu naszej gminy, pod okiem jury w składzie: przewodniczący – Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – bryg. mgr inż. Marian Marszałek, sekretarzMaria Szarota, członkowie: Komendant Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Gródku nad Dunajcem – Tadeusz Gąska oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Gródku nad Dunajcem – Jan Waściszakowski,  rozwiązywało testy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii pożarnictwa w Polsce, organizacji i zadań PSP i OSP, sprzętu pożarniczego, ekologii i ratownictwa. Ponieważ testy były bardzo trudne, tym bardziej jest nam milo poinformować, że reprezentujący naszą szkołę uczniowie spisali się na medal, a precyzyjniej: w kategorii I klas IV – VI  – Igor Serek zdobył II miejsce; Karol Tabaszewski  miejsce III. W kategorii II klas VII, VIII i III gimnazjum dzielnie walczyły Martyna Sadłoń i Agata Sadłoń – niestety nie zdobyły miejsc na podium.

Opiekunem uczniów była pani Maria Szarota.  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!