MAŁOPOLSKI KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Ruszyła XI edycja Małopolskiego Konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku również nasza szkoła podejmuje to wyzwanie. W akcji bowiem biorą udział wszyscy uczniowie klas I-VIII💪

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, rodziców oraz władz samorządowych w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw, które w znacznym stopniu ograniczą zagrożenia w ruchu drogowym.

Organizatorami konkursu są:

•Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

•Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

•Kuratorium Oświaty w Krakowie,

•Małopolski Urząd Wojewódzki,

•Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Co najważniejsze, w tym Konkursie nagrodą główną – najcenniejszą ze wszystkich jest ŻYCIE!😊

BĄDŹMY WIDOCZNI, BĄDŹMY BEZPIECZNI!

Do dzieła! 💪💪💪