CHŁOPCY WICEMISTRZAMI GMINY W „HALÓWCE”-ID

W dniu dzisiejszym (11.10) na hali sportowej szkoły podstawowej w Gródku nad Dunajcem, w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej.

Po ubiegłotygodniowej rywalizacji klas 7 i 8 do zmagań przystąpili uczniowie klas 6 i młodsi. Oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły, którzy w składzie: Olaf Cisowski, Szymon Fedko, Szymon Małek, Michał Fedko, Jakub Zyzak, Robert Groń, Ksawier Cisowski, Michał Kubisz, Tomasz Zięcina, Dominik Zięcina, zajęli 2 miejsce zdobywając tytuł wicemistrzów gminy.

Po zmaganiach grupowych, nasza drużyna zajmując 2 miejsce (za zespołem z Gródka) w półfinale trafiła na zwycięzcę drugiej grupy- drużynę z Jelnej. Bardzo mądra gra poskutkowała wygraną 2-1, dającą awans do finału, w którym przyszło się zmierzyć z sąsiadem zza miedzy, drużyną z Podola.

W finale chłopcy po szybkiej stracie bramki bardzo dobrze zareagowali, doprowadzając do remisu 1-1, przejęli inicjatywę mając kilka stuprocentowych okazji na objęcie prowadzenia. Niestety minutę przed zakończeniem spotkania drużyna z Podola zdobywa, jak się później okazało, zwycięską bramkę i mecz kończy się wynikiem 1-2.

Mimo minimalnej porażki i ogromnego niedosytu, chłopcy z podniesionymi głowami i medalami wrócili do szkoły w poczuciu dobrze spełnionego zadania:-)

Wielki brawa i ogromne gratulacje dla drużyny oraz powodzenia w kolejnych zawodach.