IX EDYCJA PROJEKTU „CZYSTA MAŁOPOLSKA”

Zapraszamy do udziału w IX edycji projektu „Czysta Małopolska” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Partnerem wspierającym projekt jest Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego, propagowanie tematyki ekologicznej, rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne, kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży w życiu codziennym, poszerzenie zainteresowań problematyką ekologii i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie działalności ekologicznej w środowisku lokalnym.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadzi:

  1. Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych „Ekologia jest super!”.
  2. Konkurs na film lub podcast ukazujący działania w zakresie promocji zachowań proekologicznych w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2021/2022.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

1) przedszkola;
2) klasy I- IV szkoły podstawowe;
3) klasy V-VIII szkoły podstawowe.

W konkursie przewidziane są dwa etapy:

1) etap rejonowy – przeprowadzany w każdej Delegaturze Kuratorium Oświaty, w którym wyłonione zostaną po trzy najlepsze prace z każdej kategorii (finaliści konkursu);
2) etap wojewódzki – w którym spośród finalistów etapu regionalnego w każdej kategorii wyłonione zostaną 3 najlepsze prace w Województwie Małopolskim (laureaci konkursu).

Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną i powinna mieć wymiar A3. Do pracy należy dołączyć jej zdjęcie wykonane w formacie jpg. Nadesłana praca musi być przygotowana specjalnie na Konkurs, wcześniej niepublikowana. Zdjęcie pracy należy nagrać na płytę CD wraz z opisem zawierającym: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, nazwę naszej szkoły.

Przesłane prace plastyczne będą oceniane według następujących kryteriów:

1) kreatywność oraz oryginalność pracy plastycznej (0 – 10 pkt.);
2) różnorodność pomysłów (0 – 5 pkt.);
3) poprawność merytoryczna zamieszczonych informacji (0 – 3 pkt.);
4) walory plastyczne, edukacyjne i popularyzacyjne (0 – 3 pkt.);
5) przejrzysty i uporządkowany układ pracy (0 – 3 pkt.).

Finaliści rejonowi otrzymają dyplomy, a laureaci wojewódzcy – dyplomy i nagrody.

Prace należy przekazać do dnia 20 lutego 2022r. pani Renacie Nosal.