ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 🌏🌳 #SprzątamyDlaPolski

Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status. W ramach tegoż wydarzenia nasza szkoła przystąpiła do akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ta proekologiczna akcja to jedna z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia, a także dbałość o nasze lokalne środowisko.

Celem działania jest promowanie ochrony środowiska, poprzez zachęcenie do dbania o nie i racjonalne gospodarowanie odpadami.

W tegorocznej akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami. Zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli w teren wyznaczony przez organizatorów – p. Renatę Nosal i p. Barbarę Stanowicz. W wyniku przeprowadzonego działania udało się zebrać 28 worków śmieci.

W galerii przedstawiamy zdjęcia uczniów naszej szkoły podczas przeprowadzenia tejże akcji.