MÓJ MARYJNY KĄCIK MODLITWY – KONKURS RELIGIJNY

Zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie „MÓJ MARYJNY KĄCIK MODLITWY”.

1. Cele konkursu:

 • Pogłębienie relacji z Bogiem przez drogę modlitwy
 • Ukazanie siły modlitwy wspólnotowej jako miejsca budowania jedności, drogi przebaczenia i dążenia do świętości
 • Poszerzenie kultu maryjnego, szczególnie w miesiącu maju

2. Odbiorcy konkursu: Uczniowie klas 0A, 0B, I, II, III i ich rodziny.

3. Przedmiot konkursu:

 • Istotą konkursu jest stworzenie we własnym domu, razem z pozostałymi domownikami, maryjnego kącika modlitwy.
 • Kiedy Wasz kącik już powstanie zapraszamy do modlitwy całą rodziną w Waszej domowej kaplicy, szczególnie w miesiącu maju.
 • Aby wziąć udział w konkursie zrób zdjęcie swojego maryjnego kącika modlitwy oraz zdjęcie swojej rodziny, która się przy nim modli.
 • Zdjęcia należy nadsyłać od 1 maja do 31 maja na adres mailowy: natalia.rosiek@interia.pl lub za pośrednictwem Messengera do Pani Katechetki.
 • Jedna rodzina może wysłać tylko jedno zdjęcie.
 • Jak urządzić taki kącik?
  Po pierwsze musicie znaleźć odpowiednie miejsce. Kącik do modlitwy równie dobrze może znajdować się w korytarzu, jak i w kuchni, w pokoju dzieci czy też w salonie. Musi posiadać wystarczającą ilość miejsca na modlitwę dla całej rodziny oraz nie rozpraszać uwagi. Musicie wybrać miejsce, koło którego w ciągu dnia przechodzimy.
 • Jak udekorować kącik do modlitwy?
  Po tym jak już wybierzemy jakiś zakątek, pozostaje go jeszcze zaaranżować. Elementami obowiązkowymi są: obraz lub figurka Matki Bożej oraz krzyż. Pamiętajmy, że bardzo ważny jest aspekt estetyczny, nie stawiajmy w naszym kąciku figurki czy obrazu, który po prostu mamy pod ręką. Zatroszczmy się o to, by był to jakiś ładny przedmiot. Dzieci od najmłodszych lat muszą kojarzyć Boga z pięknem. Innym obowiązkowym rekwizytem w naszym kąciku są świeczki. Płomień świecy przypomina nam o miłości Boga, ogniu Ducha Świętego, świetle Chrystusa, które nas prowadzi. Reszta należy już do Państwa. Można udekorować kącik kwiatami, położyć Pismo Święte, prace plastyczne o tematyce religijnej dzieci, intencje na karteczkach w których się modlicie, kamienie z imionami wszystkich domowników i wiele innych.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:
Ks. mgr Jacek Drożdż
Natalia Rosiek