WYCIECZKA DO KRAKOWA

12 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w całodniowej wycieczce do Krakowa w ramach programu Poznaj Polskę. Poznawaliśmy historię dawnej stolicy Polski uważnie słuchając pani przewodnik podczas zwiedzania Zamku Królewskiego, wspinając się pod dzwon Zygmunta czy oglądając w skupieniu sarkofagi wielkich Polaków. Odwiedziliśmy smoka Wawelskiego, wysłuchaliśmy hejnału podziwiając Kościół Mariacki, Sukiennice I całokształt krakowskiego rynku. Poprawiając co rusz korony, przemaszerowaliśmy traktem królewskim podziwiając kolejne zabytki. Ale też odwiedziliśmy sześć wiosek z całego świata znajdujących się w Parku Edukacji Globalnej. Po pysznym obiedzie, pierwszy raz samodzielnie, zakupiliśmy pamiątki dla najbliższych. W drodze powrotnej razem z paniami: Magdą, Marysią, Jolą i Alicją oraz Paulinką – właścicielką biura podróży Prestige planowaliśmy kolejną wycieczkę.