WYCIECZKA DO WIELICZKI

Dnia 7 czerwca 2022 uczniowie klasy IV i V wspólnie wybrali się na wycieczkę szkolną do kopalni soli kamiennej w Wieliczce. Uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce i jest zabytkiem zapisanym na światową listę zabytków UNESCO. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem uczniowie mogli podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, wierzeniach. Na trasie uczniowie pokonali 800 schodów, z czego na starcie już 380.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Jest to jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. Uczniów po zamku oprowadzała pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała historię tego miejsca oraz legendy związane z zamkiem. Wszyscy przemierzali kolejne sale, podziwiając stare obrazy, gobeliny, meble.

Podczas całej wycieczki uczniów nie opuszczały dobre humory. Wyjazd okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.