LICZBA PI OPANOWAŁA NASZĄ SZKOŁĘ

14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. Z okazji tego święta Ludolfina zawitała także do naszej szkoły. Od samego rana wszyscy uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w poszukiwania liczby Pi, sprawnie i wytrwale sprawdzając każdy zakamarek szkolnego korytarza. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkie odsłony liczby Pi zostały odnalezione, a każdy znalazca zgodnie z obietnicą zamieszczoną na plakacie, otrzymał nagrodę gwarantowaną.

Ludolfina towarzyszyła nam także podczas zajęć z matematyki. Uczniowie dowiedzieli się czym jest liczba Pi, jak ją wyznaczyć oraz gdzie i kiedy wykorzystać. Poznali jej historię oraz ciekawostki z nią związane. Wykazali się zdolnościami plastycznymi, podczas tworzenia miasta Pi, jak również sprytem i logicznym myśleniem zmagając się z kolejnymi zadaniami w matematycznym pokoju zagadek.