KOLEJNY KONKURS ZA NAMI

Marnotrawstwo żywności jest jednym z kluczowych problemów i wyzwań XXI wieku. Zjawisko to niesie za sobą niezwykle negatywne skutki środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, których niestety wiele osób nadal sobie nie uświadamia. Klimat zmienia się w naszych oczach, dlatego tak ważne jest, aby edukować w tym zakresie najmłodszych. Marnotrawstwo powoduje niszczenie środowiska przez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych, w tym gruntów rolnych, wody pitnej oraz nieuzasadnioną emisję gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji uwalnianych podczas produkcji żywności, która nie zostaje zjedzona. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego w swoich PRACACH PLASTYCZNYCH postanowili podzielić się swoimi pomysłami.

Prace wykonali: Nadia Gołąb, Julia Kantor, Amelia Salamon, Nikola Gołąb, Patryk Jasiński, Jan Zięcina, Kacper Zarzycki, Zuzanna Peciak, Patrycja Woźniak, Ewelina Sęk, Nicola Zięcina, Maria Cholewa, Julia Sadłoń, Dominika Zięcina, Anna Pancerz, Kacper Hajduk, Tomasz Zięcina, Julia Peciak, Pancerz Gabriela, Filip Nowogórski, Patrycja Pancerz, Amelia Baziak, Katarzyna Biernacka, Katarzyna Basta.

Wyniki Konkursu:

I miejsce – Kacper Zarzycki kl. IV

III miejsce – Anna Pancerz kl. V

Wyróżnienia: Nikola Gołąb kl. III; Patryk Jasiński kl. 3;  Nicola Zięcina kl. IV; Maria Cholewa kl. IV.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie i przypominamy kilka pomysłów odnośnie ograniczenia marnowania żywności:

  • planuj zakupy i jadłospis,
  • kupuj mądrze,
  • przechowuj żywność właściwie,
  • stosuj zasadę „FIFO”(co pierwsze kupione- pierwsze wychodzi),
  • zwracaj uwagę na daty,
  • dbaj o higienę i parametry procesów kulinarnych,
  • podawaj mniejsze porcje,
  • wykorzystuj resztki jedzenia,
  • dziel się z innymi,
  • pokochaj gotowanie i niemarnowanie.

 Dorota Migacz