DZIEŃ ZIEMI 🌳🌍

Dzień Ziemi, to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie. Jego celem jest promowanie postaw i działań proekologicznych.  Z tej okazji, cała nasza społeczność szkolna uczestniczyła w sprzątaniu okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się w wyznaczone przez koordynatorów akcji miejsca, w celu pozbierania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Kolejnym etapem działań prowadzonych w ramach Dnia Ziemi było zaprezentowanie przez uczniów poszczególnych klas instalacji wykonanych z odpadów. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali bardzo ciekawe propozycje ponownego wykorzystania śmieci. Kreatywność poszczególnych klas przerosła nasze oczekiwania. Na zakończenie cała społeczność szkolna utworzyła wspólne drzewo. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że leży im na sercu dobro Ziemi. Koordynatorami akcji były Pani Barbara Stanowicz i Pani Renata Nosal. Zachęcamy do obejrzenia galerii z przebiegu działań.