PRZEDSZKOLAKI W PODRÓŻY Z KACZKĄ DZIWACZKĄ

25 maja przedszkolaki z oddziałów 0A i 0B pojechały do Gródka nad Dunajcem, udając się w „podróż z Kaczką Dziwaczką”. Znana bohaterka utworu Jana Brzechwy odwiedzała różne miejsca, dlatego też dzieciaki poszły za jej śladem. Zwiedziły wybrane instytucje i zakłady pracy, takie jak bank, apteka, poczta oraz restauracja.

Punktem finałowym była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej, w której nasi najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć wnętrze biblioteki i jej liczny księgozbiór. Nie zabrakło również zajęć i zagadek czytelniczych oraz zabaw muzyczno-ruchowych. Przedszkolaki w podziękowaniu za ciepłe przyjęcie ze strony pracowników zakładów zostawiły na pamiątkę charakterystyczne kaczuszki, które zostały wydrukowane w szkole na drukarce 3D. 🙂

Był to dzień pełen wrażeń, który na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom instytucji i zakładów, w których mieliśmy przyjemność być za cenne informacje dotyczące wykonywanej pracy oraz upominki dla dzieci.

A. Próchnicka, D. Maciaś