Dzień Strażaka

W dniu 27 maja 2007 r odbyła się impreza z okazji  „Dnia strażaka” w ramach projektu szkolnego pn. „Pogłębiamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, stawiamy na Europę” realizowanego w Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Przydonicy, a wdrażanego w ramach projektu Gminy Czchów pn. „Moja Ojczyzna tam, gdzie moja szkoła”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnikami imprezy byli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 w Przydonicy oraz członkowie OSP i MDP. Na uroczystość zaproszono też przedstawicieli władz lokalnych oraz rodziców i mieszkańców wsi.

Impreza rozpoczęła się występem uczniów Szkoły Podstawowej, którzy krótko przedstawili historię powstania OSP w Przydonicy. W dalszej części zgromadzeni mogli podziwiać sprawność fizyczną i umiejętności strażaków podczas przygotowanego na tę okazję pokazów. Starsi uczniowie mieli możliwość zmierzenia swoich sił w rywalizacjach sportowych, zaś młodsze dzieci mogły poczuć smak zwycięstwa biorąc udział w konkurencjach zabawowo – sportowych.
Wspólne grillowanie było okazją do zintegrowania się uczestników imprezy i dało możliwość spędzenia kilku chwil w oderwaniu od codzienności.

Spora grupa osób zgromadzonych na uroczystości wzięła udział w dyskotece, która zakończyła imprezę. W ramach promocji projektu poinformowałam uczniów o realizacji przez szkołę w/w projektu, a w miejscu, w której odbywała się impreza powiesiłam plakaty informacyjne.