Święto Rodziny

W dniu 10 czerwca 2007 r. odbyła się impreza „Święto Rodziny” w ramach projektu szkolnego pt. „Pogłębiamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, stawiamy na Europęrealizowanego w Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Przydonicy, a wdrażanego w ramach projektu Gminy Czchów pn. „Moja Ojczyzna tam, gdzie moja szkoła”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Przydonicy oraz ich rodzice i młodsze rodzeństwo. Na uroczystość zaproszono też nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły.

Poszczególne klasy zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w programach artystycznych. Zebrani na uroczystości rodzice wysłuchali od swoich pociech słów zapewniających o miłości i wdzięczności za trud wychowania. Dużo radości dostarczyły zabawy i wspólny śpiew. Przygotowane przez dzieci upominki były dopełnieniem wyrażanych uczuć. Wszyscy zebrani spędzili miłe chwile przy grillu, a mali gospodarze imprezy zostali jeszcze obdarowani słodkościami.. Zabawa taneczna z towarzyszeniem miejscowej kapeli cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dzięki życzliwości rodziców i sponsorów oraz zaangażowaniu nauczycieli zabawa była udana i trwała do późnych godzin nocnych.

W trakcie trwania imprezy poinformowano ustnie zebranych o źródłach współfinansowania przedsięwzięcia oraz realizacji przez szkołę w/w projektu. W miejscu zorganizowania imprezy umieszczono okolicznościowe tablice i plakaty informacyjne.