ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – OWADY

Dnia 4 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji przyrody”, której tematem były owady. Bliskie spotkanie z przedstawicielami tej najliczniejszej grupy zwierząt na świecie zaowocowało przełamaniem niechęci i lęku do bezpośredniego kontaktu z owadami. Uczniowie mogli dotknąć przywiezione gatunki oraz poznać zasady ich hodowli. Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat tych owadów: sposoby hodowli, odżywianie, sposoby obrony i kamuflażu, a także fakty i mity na ich temat. Najwięcej emocji wśród uczniów, szczególnie tych najmłodszych, wywołały straszyki: australijski i nowogwinejski, które przyjmowały ciekawe pozy,  mające na celu ochronę przed drapieżnikami. Uwagę widowni przykuł również karaczan madagaskarski, dość dużych rozmiarów jak na owada, jednak nie groźny dla ludzi.