PREMIEROWY SPEKTAKL KÓŁKA E.T.M.

3 marca kółko teatralne E.T.M. wystawiło swój premierowy spektakl. “Demeter i Kora” to sztuka, której scenariusz opiera się na znanym greckim micie o wielkiej miłości matki i córki. Kora zrywa kwiat narcyza, który poświęcony jest bogom podziemia, przez co zostaje porwana przez Hadesa i uwięziona w jego krainie ciemności. Bogini urodzaju – Demeter z rozpaczy po utracie córki rzuca na ziemię klątwę, którą zdejmuje dopiero wtedy, kiedy Kora powraca do niej na dwie trzecie roku. Aktorzy – uczniowie klasy 5  długo i skrupulatnie przygotowywali się do tej premiery. Kreacje aktorskie szlifowali pod czujnym okiem pani Anny Majoch – prowadzącej kółko teatralne. Z pomocą pani Doroty Migacz przygotowali scenografię i stroje. Wykonali zaproszenia i afisz. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni uczniowie, nauczyciele oraz pan dyrektor.  Wszyscy widzowie zgodnie przyznali, że sztukę oglądało się z wielką przyjemnością i że już czekają na następną premierę kółka E.T.M.

The gallery was not found!

Autor wpisu: redakcja