W czwartki o zdrowiu

W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego “Zdrowe czwartki”odbyły się kolejne prezentacje klasowe zachęcające do zdrowego stylu życia, przede wszystkim do zdrowego odżywiania się. Uczniowie klasy szóstej przygotowali krótką scenkę o księżniczce, która źle się poczuła, ponieważ jadła wiele niezdrowych produktów, zapominając o potrzebnych dla organizmu witaminach. Witaminy zjawiają się w jej komnacie i tłumaczą, dlaczego są tak ważne.

Jako kolejna zaprezentowała się w ostatni czwartek lutego klasa 5. Piątoklasiści również wybrali formę teatralną. Przedstawili spektakl o babci Czerwonego Kapturka, która uległa złym radom przebiegłego wilka i zaczęła jeść bardzo niezdrowo. Jadła tłuste potrawy i sporo słodyczy, co musiało źle się skończyć. Babcia zachorowała i dopiero wtedy zrozumiała, że postąpiła bardzo nierozsądnie, ufając wilkowi.

Uczniowie, którzy oglądali obie scenki, zapamiętali płynącą z nich naukę. A taka jest idea “Zdrowych czwartków”!

Autor wpisu: redkcja