„CO SŁYCHAĆ W LESIE?” – WIZYTA LEŚNICZEGO

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Pan Zdzisław Kożuch – leśniczy pracujący w Nadleśnictwie Stary Sącz.

Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat jego pracy, ale przede wszystkim nasz gość opowiadał o drzewach omawiając ich budowę i cechy charakterystyczne, a także o warunkach i zwyczajach życia zwierząt zamieszkujących lasy (lisa, sarny, dzika, wilka, niedźwiedzia itp.). Zwrócił uwagę w jaki sposób zachować się w razie ataku zwierzęcia oraz co zrobić w przypadku zadomowienia się blisko naszego domu „nieproszonych gości” np. kun lub węży.

Po zakończonej prelekcji uczniowie II i III klasy gimnazjum korzystając z porad Pana Zdzisława zasadzili młode drzewka na terenie szkoły.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości i ciekawostki z pewnością poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci i młodzieży.

D. Maciaś

The gallery was not found!