LIST DO RODZICÓW – „DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECIOM KSIĄŻKI?”

Drodzy Rodzice!

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u czytelników zamiłowanie do książek.

Dlatego chcę  zachęcić Państwa do czytania razem z dzieckiem, na przykład na dobranoc.

Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Spróbujmy poświęcić trochę czasu naszym pociechom i książce.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:cz

• uczy myślenia, poprawia koncentrację;
  • poszerza wiedzę ogólną;
  • rozwija język, pamięć i wyobraźnię;
  • ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;
  • wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;
  • zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;
  • buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
  • uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;
  • zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;
  • kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Dzieciom, którym od najmłodszych lat czytano i którym zaszczepiono miłość do książek, będą czytać w przyszłości. Szanowni Państwo, pamiętajmy – nikt nie rodzi się czytelnikiem.

Pamiętajmy zawsze o tych zaletach. Zapraszam do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Polecam też stronę: www.rodzinneczytanie.plwww.calapolskaczytadzieciom.plgdzie znajdziecie Państwo pozycje książkowe polecane do czytania.

1408372303

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” i otrzymała pieniądze, za które zakupiono książki wskazane przez Państwa dzieci.

Bibliotekarz