Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

22 lutego 2017r. dzieci z klas II SP- II Gim pod opieką p. Marii Konickiej gościły w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gródku nad Dunajcem.

Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Spotkanie miało również na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Podczas odwiedzin uczniowie dowiedzieli się czym jest biblioteka, co trzeba zrobić aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, w jaki sposób ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci zostały zapoznane z nowymi technologiami stosowanymi w bibliotece.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zabawę: były gry, puzzle, czytanie wybranego fragmentu tekstu, czytanie trudnego tekstu (łamańce językowe), zabawy frazeologiczne. Każdy otrzymał zakładkę do książek. Były również nagrody.

Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Wielu z nich zapisało się i wypożyczyło książki. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby „zaprzyjaźnić” dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.

M. Konicka