SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

16 października 2017r. nasi uczniowie oraz nauczyciele będą uczestniczyć w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku nad Dunajcem oraz GKRPA zapraszają również rodziców oraz mieszkańców Gminy.
Pierwsze spotkanie dla rodziców 16 października o godz. 17:00 w szkole w Gródku nad Dunajcem, kolejne 17 października w szkole w Rożnowie (również o godz. 17:00).

Tematyka spotkania:

1. Znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły:
– rola edukacji prawnej – kąciki prawne, symulacje rozpraw sądowych, lekcje wychowawcze w sądzie
2. Nowe zagrożenia; grooming, zbyt wczesna inicjacja seksualna, cyberprzemoc, internet, używki; alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papirosy.
3. Zasady odpowiedzialności nieletnich.
4. Zachowania, na które mamy obowiązek reagować w ramach procedury Niebieskie karty.
5. Nowe formy przemocy wobec dziecka;
-eurosieroctwo
-zaniedbania
-wykorzystywanie dziecka w konflikcie około – rozwodowym – obowiązek wysłuchania dziecka przez sąd
6. Rodzice a szkoła:
-obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczego
-obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji np.pali papierosy, spożywa alkohol, wagaruje
-obowiązki rodziców wobec dziecka
7. Mediacja w Sprawach nieletnich i Mediacja rówieśnicza, jako forma rozwiązywania konfliktów w szkole.

Źródło: http://gminagrodek.pl/…/przychodzi-rodzic-do-prawnika-spotk…