AKCJA „ZBIERAJ BATERIE”

Już po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się zbiórka zużytych baterii w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”.

Organizatorem programu jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA, która działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów. W tym celu zostanie przeprowadzona w naszej szkole akcja pod nazwą „Zbieraj baterie – dbaj o środowisko”, a zebrane w ramach akcji baterie zostaną przekazane firmie Biosystem.

Regulamin akcji „Zbieraj zużyte baterie – dbaj o środowisko”

1. Organizator:

Szkoła Podstawowa w Przydonicy

2. Czas i miejsce konkursu:

Październik 2017r. – maj 2018r. –Szkoła Podstawowa w Przydonicy

3. Cele konkursu:

– promowanie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego;
– wyjaśnianie zależności stanu środowiska przyrodniczego od działalności człowieka;
– aktywizacja uczniów do praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska.

4. Warunki uczestnictwa:

Akcja zbiórki zużytych baterii jest skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej w Przydonicy. W zbiórce zużytych baterii biorą udział wszyscy uczniowie. W każdy wtorek uczniowie poszczególnych klas przekazują zużyte baterie uczniom klasy siódmej odpowiedzialnym za zbiórkę baterii: Mateuszowi Fedko, Jakubowi Małkowi lub pani Renacie Nosal. Podsumowanie zbiórki odbędzie się w czerwcu 2018r. Za każdą baterię uczniowie danej klasy otrzymują 1 punkt.

5. Nagrody:

Klasa, która uzyska najwięcej punktów zostanie wyróżniona i otrzyma dyplom podczas ogłoszenia wyników w czerwcu 2018 roku.

Zachęcam wszystkich do udziału w akcji!
Koordynator programu: Renata Nosal