BIJEMY REKORD Z WOŚP!

16 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Data bicia rekordu nie była przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Inicjatywa WOŚP została zapoczątkowana już w 2013 r., a teraz i my jesteśmy jej częścią!

Chętni uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, by pod czujnym okiem wychowawców oraz ratowników medycznych z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Akcja cieszyła się dużą popularnością, jednak najważniejszy jest fakt, że z pewnością poszerzyła ona wiedzę dzieci i młodzieży dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

Czy rekord został pobity? Tego dowiemy się dopiero za kilka dni (zachęcamy do śledzenia strony internetowej WOŚP). Jesteśmy przekonani, że za rok również będziemy brać udział w tej szczytnej akcji.

Dziękujemy w tym miejscu sądeckim ratownikom medycznym za profesjonalny instruktaż i ich zaangażowanie. Bez nich ten dzień nie byłby taki sam! Przed odjazdem panowie znaleźli jeszcze czas na pokazanie uczniom wnętrza karetki pogotowia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wyjaśnień ratowników i zadawali pytania dotyczące ich pracy.

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że był to dobrze spędzony dzień!

A. Biernacka- Procyk