WYCIECZKA KLAS II I III DO STRAŻY POŻARNEJ

W poniedziałek 23 października 2017 r. uczniowie klasy II i III SP, podobnie jak przedszkolaki w ubiegłym roku szkolnym odwiedzili Komendę miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W sali edukacyjnej ,,OGNIK” brali udział w projekcie ,,Bezpieczny dom”. Pan Szymon bardzo ciekawie w teorii i w praktyce przedstawił jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Dzieci mogły wykonać telefon alarmowy, ugasić gaśnicą ogień, ewakuować się z zadymionego pomieszczenia.

Po warsztatach pan Bartek, oprowadził uczniów po hali, gdzie parkują wozy strażackie i pokazał specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w różnych akcjach ratowniczych.
Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że była to bardzo udana wycieczka, a zdobyte wiadomości i umiejętności są bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Oby nie musiały być wykorzystywane w praktyce!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za przekazaną wiedzę!

J. Ziółkowska