SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

16 października na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem odbyło się spotkanie edukacyjno- profilaktyczne z Sędzią Anną Marią Wesołowską, w którym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły, reprezentanci klas V-VII oraz uczniowie klasy II i III gimnazjum.
Pani Sędzia podczas swojego wystąpienia poruszała sprawy związane z przestępczością nieletnich i odpowiedzialnością prawną za czyny karalne. W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich doświadczeniach zawodowych, przytaczała historie z sali sądowej, które szczególnie zapadły jej w pamięć. Uświadomiła wszystkim, że nieznajomość prawa nie chroni nas przed konsekwencjami za popełnione czyny i podawała przykłady zachowań, które mogą zaprowadzić na ławę oskarżonych. Dużo uwagi poświęciła problematyce cyberprzemocy, stalkingu i groomingu oraz kar, jakie za nie grożą. Przytaczała przykłady niewłaściwych postaw młodych ludzi i podziwu dla złych czynów. Sugerowała, by nie bać się mówić niewłaściwym zachowaniu, o swoich problemach. Zachęcała do wprowadzenia w każdej szkole „kącików prawnych” oraz organizowania profilaktycznych wycieczek do sądów. Spotkanie było pouczające i na pewno dało do myślenia wszystkim uczestnikom. Na zakończenie był czas na wspólne zdjęcia i autografy.