„WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE- Z KSIĄŻKĄ W ŚWIAT WARTOŚCI”

Klasa VII realizuje program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”

Program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” jest częścią kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Celem Programu jest przedstawienie uczniom pozytywnych wartości, wskazanie korzyści płynących z ich zastosowania w codziennym życiu oraz przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane. Równoważnym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważkich decyzji.

Program nauczania wartości obejmuje dwanaście uniwersalnych wartości moralnych. Są to:

1. Szacunek
2. Uczciwość
3. Odpowiedzialność
4. Odwaga
5. Samodyscyplina – umiar i rozwijanie własnego potencjału
6. Pokojowość
7. Sprawiedliwość
8. Szczęście, optymizm, humor
9. Przyjaźń i miłość
10. Solidarność
11. Piękno
12. Mądrość

Uczestnicy programu zobowiązani są do:

-zrealizowania zajęć według co najmniej 3 dowolnie wybranych Scenariuszy,
-wykonania i udostępnienia Organizatorowi artystycznej interpretacji wartości z każdego zrealizowanego Scenariusza (fotografie, plakaty itp.),
-wypełnienia on-line ankiety ewaluacyjnej/sprawozdania
-wykonania przez Uczniów pod nadzorem Nauczyciela prezentacji filmowej (długość nagrania do 2 minut) przedstawiającej jedną dowolnie wybraną wartość spośród wartości omawianych w Scenariuszach.

Program trwa od 2 października do 15 grudnia 2017 roku.

D. Szymańska