BEZPIECZNI NA WSI- POGADANKA

28.02.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

W dwóch częściach, w pierwszej kolejności z dziećmi klas 0-III, a w drugiej z uczniami klas starszych przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym.

Zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci, m.in.: wszelkiego rodzaju upadki, posługiwanie się prostymi ale niebezpiecznymi narzędziami takimi jak: kosa, sierp, nóż, siekiera, obsługa zwierząt i maszyn, zabawa w produkcyjnej części gospodarstwa. Wykład połączony z prezentacją multimedialną uzupełnił film edukacyjny. Na koniec młodsi uczniowie otrzymali książeczki.

Spotkanie było również zachętą do udziału w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Zachęcamy do udziału!