SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM- TAJLANDIA 🌴🐒🐅🐘

13 marca 2018 roku naszą szkołę odwiedził podróżnik pan Maciej Kras z grupy TRZASK, który zabrał nas w niezwykłą podróż po egzotycznej Tajlandii. Swoją jakże ciekawą opowieść popierał fotografiami oraz pamiątkami.

Wrażenie zrobiły informacje o rudawkach malajskich-nietoperzach, wszędobylskich małpach, taksówkach „słoniach”, lokalnych przysmakach np. smażonych żabach, szarańczy, robakach i innych owadach, czy niezwykłych cechach ogromnego lokalnego owocu Durian.

Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają informacje i ciekawostki na temat Tajlandii, np.:

– stolica Tajlandii- Bangkok to najdłuższa nazwa miasta na świecie,
– Tajlandczycy w niezwykły sposób traktują swego króla,
– kobiety wydłużają szyje za pomocą specjalnych obręczy,
– mieszkańcy należą do najbardziej uśmiechniętych ludzi na świecie,
– papier toaletowy produkowany jest z….odchodów słonia…

Pan Maciej zaprezentował pamiątki przywiezione z Tajlandii, m.in. banknoty, bambus, obręcze noszone przez kobiety na szyjach, a także stroje, które mieli okazję przymierzyć nasi uczniowie