PROJEKT „NAKARM SWÓJ MÓZG”

Pod takim hasłem 23 kwietnia odbyło się w naszej szkole kilka wydarzeń promujących zdrowe odżywianie. Pomysłodawcami akcji byli uczniowie jednej z grup projektowych z klasy II gimnazjum oraz ich opiekunka pani Barbara Słomka.
Uczniowie w przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawili informacje o składnikach, które pozytywnie wpływają na nasz mózg. Były to m.in.: jarmuż, kasza jaglana, orzechy, kakao, orkisz. Podali też propozycje dań, które można z nich przygotować. Po wystąpieniu uczniów zaprezentowali się zaproszeni goście ze stowarzyszenia „Złoty Orkisz” działającego w Przydonicy. Pokazali uczestnikom prelekcji w jaki sposób powstaje mąka orkiszowa, jak ona wygląda oraz jak przebiega proces wypieku chleba. Po wystąpieniu przedstawiciela stowarzyszenia wszyscy uczestnicy mieli możliwość spróbowania przyrządzonych potraw. Orkiszowe przysmaki znikały ze stołów w zawrotnym tempie. Na zakończenie uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w warsztatach kulinarnych poprowadzonych przez stowarzyszenie. Przygotowane potrawy były częścią poczęstunku dla rodziców, którzy kilka godzin później przybyli do szkoły na zebranie.