VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielką akcją edukacyjną, która każdego roku odbywa się w ostatni piątek września.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym roku zagościł także w naszej szkole. Jego obchody poprzedzone zostały tygodniowymi przygotowaniami, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw. Dodatkowo każda klasa wspaniale udekorowała  drzwi do swoich sal lekcyjnych różnorodnymi plakatami, wierszami i hasłami związanymi z tabliczką mnożenia.

Finał akcji miał miejsce 28 września. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić się podczas egzaminów.  Spośród 107 uczniów biorących udział w egzaminie, aż 82 osoby bezbłędnie go rozwiązały, zdobywając w ten sposób tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego doskonalenia swej „tabliczkowej wiedzy”. Podziękowania należą się również uczniom, którzy dzielnie pełnili rolę Asystentów oraz Egzaminatorów podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.