ZBIERAMY BATERIE

Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej szkole odbędzie się zbiórka zużytych baterii w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”. Organizatorem programu jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA, która działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.
W tym celu zostanie przeprowadzona w naszej szkole akcja pod nazwą „Zbieraj baterie – dbaj o środowisko”, a zebrane w ramach akcji baterie zostaną przekazane firmie Biosystem.

Regulamin akcji „Zbieraj zużyte baterie – dbaj o środowisko”

1. Organizator:
    Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  2. Czas i miejsce konkursu:
    Październik 2018r. – maj 2019r. –Szkoła Podstawowa w Przydonicy

3. Cele konkursu:
    – promowanie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego;
    – wyjaśnianie zależności stanu środowiska przyrodniczego od działalności człowieka;
    – aktywizacja uczniów do praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska.
  4. Warunki uczestnictwa:
    Akcja zbiórki zużytych baterii jest skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej w PrzydonicyW zbiórce zużytych baterii biorą udział wszyscy uczniowie. W każdy wtorek uczniowie poszczególnych klas przekazują zużyte baterie uczniom klasy siódmej odpowiedzialnym za zbiórkę baterii: Katarzynie Pasiut, Magdalena Zyzak i Edyta Zięba lub pani Renacie Nosal. Podsumowanie zbiórki odbędzie się w czerwcu 2019r. Za każdą baterię uczniowie danej klasy otrzymują 1 punkt.

5. Nagrody:
    Klasa, która uzyska najwięcej punktów zostanie wyróżniona i otrzyma dyplom podczas ogłoszenia wyników w czerwcu 2019 roku.

Zachęcam wszystkich do udziału w akcji!
Koordynator programu: Renata Nosal